کارشناس فروش : 09120551652
دفتر فروش : 02191300557

تفنگ بادی دیانا 56

کد : 150
به اشتراک بگذارید :
محل فروشگاه : قزوین .بویین زهرا .خیابان ولیعصر باشگاه تیر اندازی دیاکو
۱۸,۹۵۰,۰۰۰تومان

تفنگ بادی دیانا 56 : تفنگ بادی دیانا 56 تی اچ ملقب به AIR KING ( تقریبا معادل سلطان هوا و یا بهتر از آن سلطان تفنگ های بادی معنی میدهد )، بعنوان یکی از بهترین سلاح های بادی فنری در سطح جهانی شناخته می‌شود. این سلاح اصلاح شده مدل قبلی خود یعنی دیانا 56 هست که در مدل جدید بالانس و لوله سلاح بهینه شده و در تفنگ سیستم ریکویل ( در فارسی معادل دقیقی برای این عبارت موجود نیست ولی تقریبا به معنای سیستم مقابله با لگد حاصل از شلیک هست) به آن اضافه شده که از لگد سلاح می‌کاهد. از مهم ترین نقاط مثبت این سلاح می‌توان به بالانس عالی و کیفیت ساخت بسیار بالا و همچنین ماشه T06 و البته قابلیت تنظیم بالانس لوله و اضافه کردن سایلنسر اشاره کرد. ولی یکی از نقاط ضعف اصلی این سلاح وزن بالای آن و سیستم کوکینگ ( یا همان لود کردن و یا مسلح کردن در فارسی) سنگین ولی نرم آن است. پسوند TH این مدل  ( Target Hunter) به معنای این است که این تفنگ هم مناسب هدف زنی و هم مناسب شکار است. اگر چه استفاده این سلاح برای مسابقات فیلد تارگت بعلت وزن بالا توصیه نمی شود.

نکات فنی خرید تفنگ بادی دیانا 56 :

تفنگ بادی دیانا 56 تی اچ یکی از بهترین سلاح های بادی دنیا است. قنداق چوب در سبک تامب هول سوراخ دار از جنس راش زیبایی خاصی به سلاح داده است. به گونه ای که در هنگام دستگیری احساس قدرت بیشتری نسبت به دیگر سلاح ها حالا چه کلاس بادی و چه کلاس PCP انتقال میدهد. متاسفانه وزن این سلاح در حدود 5 کیلوگرم بدون هیچگونه تجهیزات اضافی از جمله دوپایه و دوربین است که حمل آن را مشکل ساخته است. سیستم مسلح کردن این سلاح از نوع اهرم از بغل است که یکی از مزیت های این مدل بشمار می آید چراکه شما میتوانید از دوپایه برای سلاح استفاده کنید. ولی اگر دوربین نصب کنید برای مسلح کردن به مشکل برمی‌خورید چراکه محل دستگیری برای لود کردن کم شده و کمی این کار رو سخت می‌کند. ضامن سمت چپ این سلاح برای محافظت از سیستم کوکینگ طراحی شده که بصورت اتوماتیک عمل میکند. بگونه ای که هنگامی که شما اهرم سلاح رو میکشید و سلاح مسلح میشود دیگر نمیتوانید اهرم را جمع کنید تا زمانی که ضامن رو فشار دهید. این خاصیت برای این مهم است که اگر خدایی ناکرده هنگام گذاشتن تیر ماشه چکانده شود پیستون سلاح حرکت نکند و باعث آسیب رسیدن به انگشتان دست نشود. سیستم مقابله با لگد که در بالا به آن اشاره شد آن است که سلاح در قنداق میتواند کمی حرکت کنی تا ارتعاشات ناشی از شلیک را تا حد زیادی خنثی کند. البته این حرکت بسیار محسوس است و بدون دوربین های حرکت آهسته قابل مشاهده نیست.

مدل ماشه تفنگ بادی دیانا 56

ماشه این مدل از نوع T06 هست که نسبت به مدل T05 از حساسیت بالاترین برخوردار است بگونه ای که وزن کشش این مدل تا 850 گرم قابل تقلیل است. لوله ضخیم و قسمت جلویی لوله با وزن بالا باعث شده که ارتعاشات تا حد ممکن نسبت به سایر تفنگ های بادی کم شود. اگر چه قسمت جلویی لوله قابلیت جابجایی دارد و شما میتوانید براساس تجربه و آزمایش در جهت بهبود بالانس و کم کردن لرزش لوله تفنگ آن را جابه جا کنید. مورد دیگر در مورد لوله این سلاح آنکه اگرچه لوله این سلاح نسبت به سایر مدل ها کوتاه تر است ولی دقت آن و حفظ پایداری گلوله در فواصل بالا همچون دیگر سلاح های بادی با لوله بلند و یا حتی بهتر از آنان است. یکی دیگر از مزیت های این مدل آن است که شما میتوانید صداخفه کن نیز نصب کنید. دقت این مدل در فاصله 20 متر با 10 شلیک و استفاده از ساچمه JSB EXACT 18gr که بهترین دقت را دارد در حدود 1.3 سانتیمتر است که برای یک سلاح بادی بسیار عالی به شمار می آید. تلورانس شلیک این سلاح در بیشترین حالت در حدود 33 fps و در پابند ترین حالت در حدود 14 fps میباشد که باز هم برای یک سلاح بادی فوق العاده است.

قدرت این سلاح در حدود 26 ژول است که مناسب شکارهای کوچک و پرندگان در فواصل متوسط و جانوران کوچک در فواصل کوتاه است. در انتها برای نصب دوربین رو این مدل بهتر است از مدل های آنتی شوک دار استفاده کنید تا لگد سلاح به دوربین آسیب نزند. همچنین استفاده از پایه یک تکه ریل یازده میلیمتر آنی شوک دار دیانا توصیه میشود.

 

محصولات مشابه