کارشناس فروش : 09120551652
دفتر فروش : 02191300557

تفنگ PCP اف ایکس کرون

کد : 135
به اشتراک بگذارید :
محل فروشگاه : قزوین .بویین زهرا .خیابان ولیعصر باشگاه تیر اندازی دیاکو
۵۸,۰۰۰,۰۰۰تومان

بررسی اسلحه FX Crown


این اسلحه محصول کارخانه FX سوئد است و در نمایشگاه سلاح نورنبرگ آلمان 2017 رونمایی شد و توانست عنوان متفاوت ترین سلاح بادی را کسب کند. از این جهت که در این اسلحه شما می‌توانید علاوه بر تنظیم رابط هوا که در سمت چپ سلاح است، قدرت فنر چکش و فشار قطعه کاهنده فشار یا همان رگولاتور را نیز تنظیم کنید. همچنین می‌توانید به راحتی کالیبر اسلحه را تغییر دهید. درواقع این اسلحه همان اف ایکس ایمپکت است که اینبار با ظاهری رایفل بجای بولپاپ به بازار عرضه شده ولی در این مدل، لوله سلاح بجای اینکه در چند اینچ آخر خانکشی شده باشد، تمام لوله خانکشی شده است. ولی این تمام ماجرا نیست. چرا که شما می‌توانید چندین لوله با خانکشی های متفاوت برای یک کالیبر تهیه کنید و به این وسیله میتوانید تخصصی تر سلاح را برای هدف مورد نظر و ساچمه انتخاب شده آماده کنید.

 

بررسی ظاهری

سبک طراحی در نوع رایفل با قنداق تامب هول است که قنداق ساخت شرکت منالی ایتالیا بوده و در طرح های لمینت یا چوب گردو و یا سنتتیک به بازار عرضه شده است. کیفیت ساخت بسیار بالا بوده چه در قسمت تراش قنداق و چه در قسمت ماشین کاری قطعات. در قسمت زیرین سلاح، دو فشار سنج، یکی برای نشان دادن فشار مخزن و یکی برای نشان دادن فشار کاری قطعه کاهنده فشار یا همان رگولاتور قرار داده شده اند. همچنین پیچ اتصال سلاح به قنداق، پیچ تنظیم رگولاتور و رابط شارژ نیز در زیر سلاح قرار گرفته اند. در سمت راست ضامن ماشه قرار دارد و در سمت چپ پیچ تنظیم رابط هوا و پیچ تنظیم فنر چکش تعبیه شده است.

 

بررسی فنی
این سلاح بجز قنداق، تماما ساخت کارخانه اف ایکس سوئد است. مهم ترین تغییر این سلاح در نوع لوله است. پیش از این سلاح های شرکت اف ایکس به لوله های معروف خود مجهز بودند که تنها در چند اینچ آخر خانکشی شده بودند و نیز سبک خانکشی آنان با دیگر مدل ها متفاوت بود. در سری جدید تمام لوله خانکشی شده است و همچنان سبک خانکشی متفاوت در آن ها رعایت شده است. یکی از نکات حائز اهمیت در این سلاح آن است که علاوه بر امکان تعویض کالیبر، شما می‌توانید از لوله های متفاوت با خانکشی هایی استفاده کنید که زوایای متفاوتی دارند. چرا که برای کار های متفاوت، همانطور که به ساچمه های متفاوت نیاز است؛ شما برای بدست آوردن بهترین نتیجه باید از لوله های متفاوتی نیز استفاده کنید که با این سلاح جدید شما امکان ایجاد تغییرات تخصصی تر را دارید. لوله سلاح شرود شده است و شرود سلاح از نوع متحرک بوده که برای کاهش صدای بیشتر باید شرود را باز کنید. در این اسلحه میتوانید فشار کاری رگولاتور را تنظیم کنید و بوسیله فشار سنج تعبیه شده، نتیجه را ببینید. مخزن سلاح از نوع کامپوزیتی بوده و با هربار شارژ، شما می‌توانید فعالیت مورد نظر خود را به پایان برسانید. ماشه سلاح از نوع دو مرحله است که می‌توانید وزن کششی و طول حرکتی را در هر مرحله تنظیم کنید. ضمان ماشه در سمت راست سلاح است و بصورت دستی باید آن را در حالت ایمن یا آتش قرار دهید. سیستم مسلح کردن از نوع اهرم از بغل بوده که بوسیله یک انگشت میتوانید سلاح را مسلح کنید. این سیستم دلیلی بر مهندسی دقیق و بی نقص سلاح نیز است. در سمت چپ اسلحه نیز پیچ تنظیم رابط هوا و پیچ تنظیم فشار چکش قرار دارند. در قسمت رویی سلاح نیز ریل تجهیزات جانبی قرار دارد.

در مقایسه با دیگر سلاح ها هم رده از جمله اف ایکس ایمپکت یا ولکان تاکتیکال باید گفت که اف ایکس کرون در اکثر موارد، از جمله دقت و قدرت و خلاصه تمامی موارد، از سلاح های نامبرده شده عملکرد کارآمد تر دارد چرا که علاوه بر تمام نقاط مثبت میتوانید سلاح را هرچه بیشتر و تخصصی تر برای فعالیت مورد نظر آماده کنید. ولی قیمت بسیار بالای سلاح نسبت به دیگر مدل ها موردی است که باید به آن توجه کنید.

محصولات مشابه